Atlas Złoty Wiek

alt tytuł

Atlas Złoty Wiek to seria profesjonalnych wyrobów  stworzonych jako odpowiedź na zapotrzebowanie na materiały do prac konserwatorskich i nie tylko.

Oferta obejmuje obecnie:

  • systemy hydroizolacyjne i osuszające
  • grunty, preparaty, impregnaty
  • system renowacji murów ceglanych i kamiennych
  • system renowacji ścian tynkowanych
  • zaprawy sztukatorskie

Łącznie jest to już ponad 38 różnych wyrobów. Każdy wyrób jest opracowany na konkretne zamówienia, tak aby najpełniej spełniał potrzeby konserwatora i wymagania zapisane we wnioskach konserwatorskich. Każdy produkt z serii Atlas Złoty Wiek współtworzą specjaliści z naszego laboratorium badawczo-rozwojowego. Materiały do prac konserwatorskich muszą więc jak najpełniej odpowiadać materiałom budowlanym poddawanym odnowieniu.

Jest to podstawowa różnica między fabrycznie produkowanymi, gotowymi wyrobami chemii budowlanej powszechnie stosowanymi na budowach a wyrobami do prac konserwatorskich. Nie każdy znany materiał budowlany równie dobrze sprawdzi się podczas renowacji zabytków. Dlatego właśnie firma Atlas stworzyła dla Państwa Atlas Złoty Wiek.

Wyroby z serii Atlas Złoty Wiek dostępne są na rynku od 1998 r. W tym czasie wykorzystano je z powodzeniem już w kilkudziesięciu obiektach zabytkowych na terenie Polski, a od paru lat są również stosowane przy odnawianiu zabytkowych budowli w Sankt Petersburgu.