Satyn

alt tytuł

Zakład „PIOTROWICE II powstał w wyniku dynamicznie wzrastającego zapotrzebowania rynkowego na wypełniacze mineralne (dolomitowe, kredowe i węglanowe). Na przestrzeni tych kilkunastu lat produkcja i sprzedaż wypełniaczy mineralnych Zakładu wzrosła ponad pięciokrotnie. Obecnie „PIOTROWICE II” sprzedają ok. 50.000 ton wypełniaczy mineralnych. Ich sprzedaż obejmuje teren całego kraju, jak również eksport – głównie do krajów Europy Wschodniej.

Sporą część produkcji stanowią produkty chemii budowlanej, sprzedawane do tej pory w segmencie ekonomicznym pod marką Stabill. Początkowo były to wyroby na bazie gipsu i kredy. Aby sprostać zapotrzebowaniu, w roku 2003 zrealizowano inwestycję w postaci automatycznej linii do produkcji chemii budowlanej. Wkrótce asortyment produkcji został rozszerzony o wylewki samopoziomujące, szpachle cementowe, kleje cementowe do glazury, a także kleje do styropianu, kleje do zatapiania siatki, tynki mineralne i grunty. Na bazie tych wyrobów produkujemy cieszące się dużym powodzeniem systemy ociepleń.

Od początku 2011 roku w Zakładzie wdrażana będzie dodatkowo produkcja naszej nowej, stworzonej od podstaw marki chemii budowlanej Satyn, pozycjonowanej w segmencie premium.

Aktualnie Zakład „Piotrowice II” prowadzi również produkcję perlitu ekspandowanego. W związku z tym na terenie SSE w Tarnobrzegu powstała nowoczesna linia produkcyjna. Pierwsze próby zostały przeprowadzone w marcu 2007 r. a od kwietnia odbywa się regularna produkcja.

​Produkty firmy Satyn z wszystkich kategorii sprzedajemy w sklepie Bimatu. Dzięki wieloletniej współpracy mamy w Bimacie bardzo dobre ceny produktów Satyn w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu.

Dzięki dużym magazynom większość z oferty Satyn w Bimacie dostaniecie Państwo „od ręki”.