Stabill

alt tytuł

Produkowany przez Stabill asortyment obejmuje grupę wyrobów gipsowych, wytwarzanych na bazie naturalnych wypełniaczy mineralnych, gipsu naturalnego, gipsu syntetycznego oraz wysokiej jakości polimerów i modyfikatorów: gładzie, kleje i szpachle gipsowe.

Znajdując potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych produktów w opiniach partnerów handlowych oraz bardzo efektywnej ekspansji na rynku polskim, zapraszamy do współpracy firmy handlowe, girmy wykonawcze oraz inwestorów indywidualnych poszukujących najlepszych materiałów budowlanych.

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była głównie do produkcji szkła i cementu, lecz nie była przetwarzana na miejscu. Dopiero rozwój przemysłu farbiarskiego doprowadził w 1986 roku do rozszerzenia profilu produkcji o wypełniacze dolomitowe.

W 1993 roku Kopalnia została sprywatyzowana i przyjęła nazwę Zakłady Przetwórstwa Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice Sp. z o.o. Od tej chwili datuje się dynamiczny rozwój Zakładów i poszerzenie profilu produkcji o wyroby gotowe chemii budowlanej, takich jak gipsy, gładzie, szpachle i kleje.W 1997 roku powstaje marka Stabill, pod którą obecnie sprzedawane są produkowane w Piotrowicach wyroby chemii budowlanej.

Konsekwentna polityka jakościowa zaowocowała bogatym portfolio stałych odbiorców, pozwalającym na ciągły wzrost wolumenu produkcji. Wkrótce zamówienia przekraczają możliwości produkcyjne Zakładu 1. w Piotrowicach i Spółka w 2002 roku kupuje fabrykę w Tarnobrzegu, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Wisłosan”, w której produkowane są wypełniacze dolomitowe i od 2003 roku produkty chemii budowlanej pod marką Stabill. Warunkiem uzyskiwania stabilnych parametrów technicznych wyrobów są najwyższej jakości surowce.

Stąd inicjatywa zainwestowania w budowę własnej fabryki gipsu w Rybniku, która rozpoczyna produkcję w 2008 roku. Wieloletnie doświadczenie produkcyjne i marketingo we menedżerów grupy wkrótce podsunęło wniosek, że na rynku chemii budowlanej jest nisza, pozwalająca na ulokowanie zupełnie nowej, stworzonej od podstaw marki. W ten sposób pod koniec 2010 roku powstaje linia produktów SATYN, która po krótkiej kampanii reklamowej bez trudu toruje sobie drogę w hurcie budowlanym.

​Produkty firmy Stabill z wszystkich kategorii sprzedajemy w sklepie Bimatu. Dzięki wieloletniej współpracy mamy w Bimacie bardzo dobre ceny produktów Stabill w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu.

Dzięki dużym magazynom większość z oferty Stabill w Bimacie dostaniecie Państwo „od ręki”.