I Rajd samochodowy Bimat

alt tytuł

Szanowni Klienci,

Z ogromną radością zapraszamy Was na pierwszy Rajd Samochodowo Turystyczny organizowany przez firmę Bimat!

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w dniach 30.09.2023 do 01.10.2023 i obiecuje niezapomniane chwile pełne adrenaliny, przygody i niesamowitych atrakcji.

Rajd będzie podzielony na dwie ekscytujące części, które dostarczą Wam niezapomnianych doświadczeń.

Na początku czeka na Was profesjonalna próba sprawnościowa pod okiem doświadczonych instruktorów z Polskiego Związku Motorowego (PZM). Będziecie mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności ‘za kółkiem” i przetestować granice swoich samochodów na specjalnie przygotowanej trasie. Instruktorzy PZM będą monitorować Wasze postępy i udzielać wskazówek, abyście osiągnęli jak najlepsze rezultaty.

Drugą częścią rajdu będzie niezwykłą próba na orientację, gdzie będziecie musieli poruszać się po wyznaczonym obszarze, dotrzeć do celu i jednocześnie zbierać check pointy na trasie. To będzie prawdziwa przygoda pełna zagadek, wskazówek i nieoczekiwanych przeszkód. Wasze zdolności nawigacyjne, spostrzegawczość i umiejętność pracy zespołowej będą kluczowe, aby pokonać wszystkie wyzwania i osiągnąć sukces.

Finalnym miejscem naszego rajdu będzie urokliwy Hotel Natura Park, położony w sercu malowniczych Bieszczad w miejscowości Stężnica. Tam będziemy mieli zaszczyt gościć Was przez resztę wydarzenia. Hotel oferuje luksusowe pokoje, wyśmienitą kuchnię i przepiękne widoki na okoliczne góry i lasy. 

Nie możemy się doczekać, abyście dołączyli do naszego I Rajdu Samochodowo Bimat! eśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie dodatkowych informacji, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Do zobaczenia na trasie!

 

                                                            Regulamin imprezy

Firma Bimat wraz z Automobilklubem Rzeszowskim zaprasza do udziału w 1. Rajdzie Bimat.

Główna impreza („Rajd”) odbędzie się w sobotę, 30 września 2023 r. Start imprezy, na której będzie odprawa przedrajdowa oraz próba sprawnościowa kierowania pojazdem (SZ-1) odbędą się na parkingu bazy PKS w Rzeszowie, Al. Wyzwolenia 6. Bazą rajdu jest Ośrodek Natura Park (38-606 Baligród, Stężnica 46, woj. podkarpackie).

Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy:

  • Próbę sprawnościową (SZ-1) – baza PKS Rzeszów. Jest to próba sprawnościowa polegająca na pokonaniu zadanego odcinka w możliwie jak najszybszym czasie. Punktowany będzie czas przejazdu oraz jego precyzja,
  • odcinek turystyczny, którego trasa wyniesie ok. 150 km. Podczas trwania imprezy, przed startem  zawodnicy rozwiążą test z BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) i PPP (Pierwszej Pomocy Przedmedycznej) a Rajd Bimat zakończy Test Turystyczny z wiadomości zebranych podczas imprezy (po mecie).
  • Próbę sprawnościową (SZ-2) – w Myczkowcach na terenie Ośrodka Caritas próba sprawnościowa Stewarta, prezentacja sponsorska oraz szybki posiłek uczestników Rajdu.
  • Meta rajdu – Stężnica Natura Park

Przyjmowanie załóg w sobotę, 30 września 2023 r. od godziny 8:45 na parkingu bazy PKS w Rzeszowie,
al. Wyzwolenia 6.

Obowiązkowa odprawa przedrajdowa – sobota, 30 września 2023 r.,  godzina 09:00, start pierwszego zawodnika do próby sprawnościowej kierowania pojazdem (SZ-1) i do rajdu – g. 09:30.

Uwaga: załogę stanowi zespół: kierowca z pilotem.

PLAN IMPREZY

8:45 przyjmowanie załóg

9:00 odprawa przedstartowa

9:30 start pierwszej załogi do próby SZ-1, potem 5 minut test BRD/PPP

9:45 start pierwszej załogi – wyjazd na trasę

14:00 Myczkowce, próba Stewarta SZ-2, prezentacja sponsorska, poczęstunek uczestników

15:00 – 16:00 wyjazd z Myczkowiec

od 16:00 meta rajdu dla 1 załogi w Stężnicy i zakwaterowanie w ośrodku Natura Park

19:00 uroczysty bankiet uczestników Rajdu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

ZGŁOSZENIA DO RAJDU

Zgłoszenia udziału w rajdzie poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia należy dokonać w Biurze Rajdu na placu bazy PKS w Rzeszowie, al. Wyzwolenia 6 (w niebieskim namiocie Automobilklubu Rzeszowskiego).

https://maps.app.goo.gl/4SFu8335XJaDsYeU9

RAJD BIMAT

Zadaniem uczestników Rajdu jest przejechanie trasy imprezy wg wskazań organizatora (wg itinerera, czyli opisu trasy). Na trasie zlokalizowane będą Punkty Kontroli Przejazdu (PKP). Punkty te zostaną podane przed rajdem na odprawie przedrajdowej oraz znajdą się w itinererze, jaki otrzymają zawodnicy. Zawodnicy potwierdzają prawidłowy przejazd wpisami w karcie drogowej. W rajdzie zwycięża załoga, która uzyska najmniejszą ilość punktów karnych.

Uczestnicy rajdu mają obowiązek przestrzegania przepisów drogowych, poleceń organizatora oraz oznakowania pojazdu nalepkami z numerami startowymi otrzymanymi od organizatora, zgodnie z jego zaleceniami. W przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności (np. awaria samochodu, pomylenie trasy) – kontakt: Grzegorz Drozd  606 654 990.

Punktacja:

– za każde przekroczenie przepisów ruchu drogowego na trasie rajdu stwierdzone przez organizatora (trzykrotne przekroczenie przepisów powoduje wykluczenie z rajdu) – 20 pkt,

– za brak wpisu w karcie drogowej PKP (punkt kontroli przejazdu) – 20 pkt,

– za „fałszywy” wpis w karcie drogowej PKP (punkt kontroli przejazdu) – 7 pkt,

– za błędną odpowiedź z testu BRD / PPP – 2 pkt,

– za błędną odpowiedź w Teście Turystycznym – 20 pkt,

– 1 s czasu trwania próby SZ – 1 pkt.

W Rajdzie zwycięża załoga z najmniejszą ilością punktów karnych. Rajd Bimat to impreza, która odbędzie się w normalnym ruchu drogowym, w związku z czym organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na osobie lub mieniu uczestnika.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!